I. Genel Koşullar

1. Üyelik: http://www.pspyazilim.com.tr’ den (“PSP”) alışveriş yapabilmek için üyelik şartı konabilir. Üyelik şartı halinde üye olduktan sonra istenildiği zaman alışveriş yapılabilir. Doğru üyelik numarası ve şifre kullanılarak yapılan işlemler, üye tarafından yapılmış sayılır ve kural dışı işlemler nedeniyle her türlü sorumluluk üyeye aittir.

2. Sipariş: Sipariş verebilmek için: Sisteme giriş yaptıktan sonra, Sipariş vermek istenen ürünün Ürün Detayı kısmına tıklanarak ürün bilgisi, fiyat, ödeme seçenekleri, teslim ve benzeri bilgilerin yer aldığı ürün bilgisi ekranına ulaşabilir. Bu kısımda seçilen ürünün varsa tüm taksit/ödeme seçenekleri ve taksit/ödeme oranları Ödeme Seçenekleri tablosunda görülebilir. Bu ekranda siparişin ilk adımı olan Satın Al butonuna tıklanmalıdır. Yeni açılacak pencerede alışveriş sepeti ve var ise içindeki diğer ürünler adet, özellik, KDV, İndirim detayları ve siparişin ayrıntılı tutarları görülebilir. Devam tuşu ile ilerlendiğinde Üye olurken/Sipariş aşamasında girilmiş olan Fatura ve Teslimat adresi ile “satış sözleşmesi” çıkmaktadır. Taksit adedi (varsa), ödeme/kredi kartı seçenekleri bu sayfada seçilmektedir. Tüm bilgileri tamamladıktan sonra ekrana gelen Devam butonu tıklanmalıdır. http://www.pspyazilim.com.tr’ den 7 gün 24 saat alışveriş yapılabilir. Alışveriş işlemi tamamlandıktan sonra ekrana bir “alındı belgesi” gelecektir. Siparişinizin kabul edildiğine dair otomatik e-posta, siparişinizin işleme konulduğu bilgisi, size bildirilecektir. Bu e-postanın alımıyla ilgili aksaklık olması halinde müşteri hizmetleri info@pspyazilim.com.tr adresine e-posta atılabilir veya 0 322 222 00 77 numaralı telefondan müşteri hizmetleri aranabilir. Ürün detayı kısmında yer alan teknik veya insani hatalara dayalı sipariş verilmiş olsa bile http://www.pspyazilim.com.tr/ ’nin siparişleri iptal etme hakkı saklıdır.

3. Ürün Detay Bilgileri/Güncelleme: Site tümüyle on-line çalışmaktadır. Stok ve fiyat bilgileri sürekli güncellenmektedir. Fiyatların geçerlilik süresi belirtilen süre ve/veya stoklarla sınırlıdır. Verilen tüm bilgiler, yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. http://www.pspyazilim.com.tr/ içeriği, fotoğrafları, görselleri ve fiyatları haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarındanhttp://www.pspyazilim.com.tr sorumlu tutulamaz.

4. Siparişin Teyidi: Üye/Müşteri, http://www.pspyazilim.com.tr’ den sipariş/sözleşme konusunu oluşturan ürün/ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, vergiler dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin bilgileri okuyup ürün/ürünler/hizmetler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu/edindiğini ve bu detay bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya/alışverişe ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. PSP’ den alışveriş yapan müşteri burada yazılı tüm hükümleri ve koşulları ve Satış Sözleşmesi'ni elektronik ortamda okuyup, kabul etmiş ve teyit etmiş sayılır. Burada/Satış Sözleşmesi'nde yazılı koşullarda düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

5. Özel Koşullar: 18 yaşından küçükler http://www.pspyazilim.com.tr/’ den alışveriş yapamaz. PSP belli ürünler için alıcı kitlesini belirleme ya da bir takım özel kısıtlamalar getirme hakkını saklı tutar.

6. Mücbir Sebepler: Siparişin onaylandığı tarihte var olmayan ve taraflarca önceden ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında meydana çıkan ve gelişen, taraflardan herhangi birinin burada yazılı üstlenmiş olduğu borç ve sorumluluklarını zamanında, kısmen ya da tamamen yerine getirmelerine engel olan (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) gibi haller mücbir sebep sayılacaktır. Mücbir sebebe maruz kalan taraf diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecek ve mücbir sebebin devamı sırasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. Mücbir sebep halinin 30 (otuz) gün devam etmesi halinde tarafların sözleşmeyi / siparişi iptal hakkı saklıdır.

II. Ödeme

PSP üzerinden ödeme yapmanız; işbu genel satış koşullarını,  http://www.pspyazilim.com.tr/  adresinde bulunan web sitesi kullanım, güvenlik ve gizlilik koşullarını, reklam verme koşulları vb. koşul-kurallarla hizmet satın alma sözleşmesindeki şartları okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1. Ödeme Seçenekleri: http://www.pspyazilim.com.tr/’ den alışveriş kredi kartı ile yapılır. PSP, kredi kartı dışında EFT/banka havalesi ya da başka ödeme seçenekleri sunabilir ya da var olan ödeme biçimlerini iptal edebilir. Ödeme koşullarından birini kullanarak ödeme yapmanız, söz konusu ödeme kaynağını kullanmaya yetkili olduğunuzu onayladığınız anlamına gelmektedir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapılmasına müteakip http://www.pspyazilim.com.tr/ yetkililerinin gerekli incelemeyi yaparak aktifleştirdiği andır. Burada belirtilenler ya da http://www.pspyazilim.com.tr/ tarafından açıklananlar dışında ödemeli gönderi ya da posta çeki yoluyla ödeme kabul edilmez.

2. Kredi Kartıyla online ödeme : Tüm VISA, Mastercard ve diğer kredi kartlarıyla güvenli bir şekilde ödeme (on-line olarak) yapılabilir. Üyelerin, alışverişlerinde kredi kartı bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafından görülmesini engelleyen güvenlik sistemleri kullanılmaktadır.  http://www.pspyazilim.com.tr alışveriş yapan üyelerle ilişkin hiçbir müşteri kredi kartı bilgisini sisteminde saklamamaktadır. Aynı gün içinde, aynı kredi kartı ile en fazla dört ayrı alışveriş işlemi yapılabilmektedir. Güvenlik nedeni ile sipariş sırasında kredi kartının üç haneli güvenlik kodunun (CVC Numarası) girilmesi istenilecektir. Güvenlik kodu kredi kartının arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan üç rakamdır. Alışveriş onaylandığında alışveriş tutarı (vergi ve diğer masraflar dâhil) ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Ödeme yapılan kredi kartının alışverişi yapan üyeye ait olması zorunlu değildir. Kredi kartına taksit, kart ve bankaya göre değişebilmektedir. Alışveriş sırasında taksit seçeneği olup olmadığı ve varsa sayısı hakkında ayrıca bilgi verilmektedir. Ödeme sırasında kredi kartı ödemesi farklı nedenlerden dolayı onaylanmayabilir. Limit aşımı, hatalı bilgi girişi, kullanım tarihinin geçmesi, güvenlik kodunun yanlış ya da eksik girilmesi, onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması, kayıp/çalıntı ihbarlı kart olması gibi nedenlerle “provizyon alınamadı’’ mesajı alınmaktadır. Ödeme onayının başarısız olduğu, tamamlanmadığı anlamına gelen bu mesaj üzerine kart bilgilerinin 3. şahıslarla paylaşılmadan ilgili banka ile bağlantı kurulmalıdır. Ödemenin herhangi bir sebeple onaylanmaması, yasa dışı kart kullanımı ve üye ile banka arasındaki kredi ilişkisinden dolayı http://www.pspyazilim.com.tr/’ nin herhangi bir sorumluluğu yoktur. Alışverişte / Ürün / Hizmet alımında  http://www.pspyazilim.com.tr’ nin nin alım anındaki cari fiyatları geçerlidir. Ödeme işleminin PSP tarafından teyit edilmesinin ardından, faturanız kesilecek ve işlem sırasında belirtmiş olduğunuz adresinize iadeli taahhütlü olarak gönderilecektir. Belirtmiş olduğunuz adres bilgisinin güncel, doğru olduğunu ve bu adrese yapılacak tebligatların geçerli olacağını kabul ve beyan etmektesiniz. PSP, hukuka aykırı fiillerin varlığı veya şüphesi durumunda, ödeme bilgilerinizi kamu kurumları veya ihlalle ilgili olduğunu düşündüğü 3. kişilerle paylaşabilir.

III. Teslimat

1. Teslim: Teslimatlar yalnızca siparişte belirtilen biçimde, belirtilen adrese ve ödemeyi yapan kişiye/üyeye/müşteriye yapılır. Fatura ödemeyi yapan kişi adına düzenlenir. Teslimatın doğru ve zamanında yapılabilmesi müşterinin vermiş olduğu adresin doğruluğuna ve açıklığına bağlıdır. Adresin doğru verilmesinden müşteri/üye sorumludur.

2. Teslim Süresi/Hizmet Başlangıç Zamanı: PSP, ödeme işlemi tamamlandıktan ve ilgili miktar PSP hesabına geçtikten sonra siparişinizi Hizmet Sağlayıcı/Üretici firmaya iletecek ve Hizmet Sağlayıcı/Üretici firma tarafından ödeme konusu hizmet verilmeye başlanacaktır. Teslimata/hizmete siparişin onaylanmasına/işleme alınmasına/aktifleştirilmesine ve ödemenin yapılmasına müteakip derhal başlanacaktır. Teslimat şekline ya da ürününün niteliğine göre farklı teslim süreleri onaylanan siparişte yazılı koşullara tabidir. Hafta sonu yapılan/onaylanan siparişler sisteme bir sonraki haftanın ilk günü yapılmış gibi kaydedilir.

3. Stok Durumu: Siparişin onaylanmasından sonra tedarikçi/servis/erişim sağlayan firmalardan kaynaklanan sorunları nedeniyle olası gecikmeler müşteriye vermiş olduğu iletişim bilgileri yoluyla iletilir. Siparişin verilmesi sırasında iletişim bilgilerinin doğru verilmemesinden ya da meydana gelecek değişiklikler nedeniyle müşteriye ulaşılamamış olmasından http://www.pspyazilim.com.tr sorumlu tutulamaz.

4. Yukarıda belirtilen ödeme seçenekleri dışında, aksi belirtilmemiş oldukça teslimat sırasında ödeme/adreste ödeme ya da elden ödeme şeklinde bir ödeme biçimi yoktur. Belirtilen şekilde bir ödeme yapılmamalıdır.

IV. İptal/İade/Garanti

1. Yasal Haklar: Bu genel koşullarda yazılı hükümler http://www.pspyazilim.com.tr’ a özel olup http://www.pspyazilim.com.tr’ nin iade ve iptal koşullarını yansıtmaktadır. Burada yazılı http://www.pspyazilim.com.tr’ ye özel koşullar Müşterinin/Üyenin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.

2. Özel Taahhüt Olmaması: http://www.pspyazilim.com.tr’ nin burada yazılı koşullar ve yasada tanınmış uyulması zorunlu emredici haklar dışında özel bir iade taahhüdü yoktur. Özel ya da ürün bazlı kampanyalarda kampanya koşulları geçerlidir.

3. Garanti: http://www.pspyazilim.com.tr’ nin satın alınan ürün ve hizmetler için http://www.pspyazilim.com.tr dışındaki üretici/ithalatçı ve sağlayıcı firmaların garantisi altında olan ürün ve hizmetler ile yasal olarak garanti kapsamında kabul edilen ürünler dışında özel bir garanti taahhüdü yoktur. Garanti süresi, garantisi olan ürün ve hizmetlerde üretici/ithalatçı ve sağlayıcının tanımış olduğu süreyle sınırlıdır. Garanti koşullarının tespiti için ürünle birlikte sunulan varsa garanti belgesi, tanıtma kılavuzu ya da ürün broşürleri dikkatlice incelenmelidir. Eğer varsa garanti kapsamında ortaya çıkabilecek arızalar için ilgili üretici/ithalatçı ya da sağlayıcı firmalara başvurulmalıdır.

4. Cayma Hakkı: Müşterinin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin siparişin onayından ya da ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek siparişten/alışverişten/sözleşmeden cayma hakkı bulunmakta olup müşterin bu hakkını kullanması durumundahttp://www.pspyazilim.com.tr cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren malı geri almayı taahhüt etmektedir. İade için satın alınan ürün, kullanılmadan, varsa ürün ve ambalajı tahrip edilmeden/bozulmadan teslim alındığı tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde teslim alındığı şekliyle(ürünle birlikte verilen hediye, promosyon, aksesuar, montaj elemanları, ambalaj, orijinal kutu teslim edilmelidir) iade edilebilir. İade, ürünün sevk irsaliyesi, ürün faturası aslı ve iade sebebini içeren bir yazı ile faturada yer alan adrese yapılır. İadeye ilişkin irsaliyesi ve fatura aslı ulaşmayan ürünlerin iade alınmayacaktır. İadeye ilişkin masraflar müşteriye aittir. http://www.pspyazilim.com.tr üzerinden elektronik ortamda anında satılan, sağlanan ve sunulan ürün ve hizmetlerle müşteriye anında teslim edilen mallar ile müşterinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür mal ve hizmetlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

5. Şikayet ve Başvurular: Müşteri, satın alınan mala ilişkin şikâyet ve itirazları konusundaki başvurularını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilir.

6. İade: Aksi belirtilmediği sürece http://www.pspyazilim.com.tr üzerinden elektronik ortamda satılan, sağlanan ve sunulan ürün ve hizmetlerde iade kabul edilmez.

7. İadeye Konu Olmayacak Ürünler: Telif/lisans hakkı içeren ürünlerin iadesi ancak orijinal ambalajının açılmamış, bozulmamış olması koşuluyla mümkün olup bunun dışındakilerde yalnızca aynı ürünle değişim yapılır.

8. Ayıp: Üye/Müşterinin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda yer alan ayıplı ürün/ayıplı hizmetlere ilişkin yasal hakları saklı olup kullanımı yasada belirtilen koşullar tabidir.

9. Değişiklik ve Takibi: http://www.pspyazilim.com.tr, herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin satış koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. http://www.pspyazilim.com.tr’ nin satış koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, her alışveriş/kullanım öncesinde koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu site ve servislerini, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım ya da alışveriş yapılması söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır. http://www.pspyazilim.com.tr, önceden haber vermeksizin, genel olarak site yayına son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, servisleri ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma hakkını saklı tutmaktadır.

10. Kayıtlar: Satış Koşullarından doğabilecek ihtilaflarda PSP ’nin defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla PSP tarafından müşterilere yapılan e-mail, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

11. Uygulanacak Hükümler: Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır.

12. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri: Satış koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Adana (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

13. Bilgi ve İletişim: Satış Koşullarına ilişkin sorularınız için info@pspyazilim.com.tr adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

PSP YAZILIM BİLGİSAYAR ve TİCARET LTD. ŞTİ. 
Sümer Mh. 69126 Sk. No:7 Süleyman SEZİŞ Apt. 1/1

Seyhan / ADANA
Telefon: 0 322 222 00 77
Faks: 0 322 222 00 97
http://www.pspyazilim.com.tr
info@pspyazilim.com.tr